Bulent Korkmaz

 
Uzm. Psikolog Bülent Korkmaz ilkokul ve ortaokul öğrenimini İstanbul’un farklı okullarında tamamladıktan sonra İstanbul Pertevniyal Lisesinden mezun olmuştur. Psikoloji eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde (Lisans-B.A.), sonrasında da uzmanlık eğitimini (Yüksek Lisans Dereceleri-M.A./Ph.D-Marmara Üniversitesi, İ.Ü) Psikolojik Danışmanlık alanında yapmıştır. 1990 yılından itibaren Psikolog olarak mesleki çalışmalarını önce endüstriyel psikoloji ve eğitim psikolojisi alanlarında sürdürmüş, 1995 yılından bu yana ise psikoterapist ve danışman psikolog olarak çalışmaktadır.

Halen, kurucusu olduğu KRM Psikolojik Hizmetler’de Ocak 2016’dan bu yana mesleki çalışmalarını sürdüren Uzm. Psikolog Bülent Korkmaz, 1992-1994 ve 2002-2006 yılları arasında (2 yıl+4 yıl) ZEREV VAKFI – Küçükbahçe Rehabilitasyon Merkezinde Psikolog ve Merkez Müdürü olarak görev yapmıştır. 1998 ile 2018 yılları arasında (19 yıl) kısmi zamanlı olarak AVICENNA (Kartal) Hastanesinde Psikolog / Psikoterapist olarak, 2018 Eylül ayı ile 2019 Haziran ayı arasında (9 ay) Kartal İBNİ SİNA HASTANESİ’nde (kısmi zamanlı) Psikoterapist olarak ve 2008 Mart 2018 Mart arasında (10 yıl) özel bir bakımevinde (MURAT SAĞLIK ve EĞT. VAKFI-Ünal Bakımevleri-Maltepe) kısmi zamanlı danışman psikolog olarak çalışmıştır.

Mesleki çalışmalarının yanı sıra psikoloji ve kişisel gelişim alanlarında araştırma ve yazı çalışmaları yapmakta ve güncel psikolojiyi yakından takip etmeye özen göstermektedir. Psikoloji dışında, kişisel gelişim, spor, doğa (ekoloji / ekopsikoloji), fitoterapi, tasavvuf felsefesi, müzik, kitap, sinema, teknoloji belli başlı ilgi alanlarıdır. Uzm. Psikolog Bülent Korkmaz Türk Psikologlar Derneği (31062 no.’lu) üyesidir.

Yayınlanmış “Tutsak Ruhlar” ve “Şiddetli Geçimsizlik” adlı iki basılı kitabı ile “Bir Psikolog’dan Hayata Dair Denemeler” ve “Psikodrama” adlı iki E-kitabı bulunmaktadır.

Uzm. Psikolog Bülent Korkmaz ile iletişim kurmak için;
[email protected]
https://www.facebook.com/psikolog.bulent.korkmaz
https://psikologbulentkorkmaz.com/
Yazar