REVÜ
" Saf Aşk" eskiler ile yok olup toprağa mı gömüldü. Yalanlara , aldatmalara , sahtekarlıklara , arkadan vurulmalara karşı bir duvar olan saf aşk nerelerde? Bu zamanın aşkları acı, hüzün, ihanetlerle dolu bir tuzak. Bana göre saf aşk huzur çeşmesinden bir yudum su içmek gibi. Tüm bedenimi huzura kavuşturan bir iksir gibi. Bu iksir nerededir şimdi? Hangi diyarlara göç etmiştir? Sevmeyi bilmeli insan. Tozlu raflardan indirmeli. Hor görmemeli. İtici gücünü kullanabilmeli.
Sevgi, saygı, paylaşmak, mutlu olabilmenin en önemli koşuludur. Sevgi, insanlar arasında görünmez bir bağ kurar, gönülden gönüle bir köprü olur. İnsanların birbiri ile iletişimini güçlendirir. Kalpleri sıkı sıkıya birleştirir. Sevgi insanlar arasında saygı ve samimiyeti sağlar, birbirimiz arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirir.
Sevgiyle ilk önce ailemizde tanışırız. Karşılıksız sever anne babamız. Doğduğumuz günden itibaren üstümüze titrerler. Bazen uykusuz kalırlar geceler boyunca, bazen de son lokmalarını bize verirler. Günlerce, haftalarca, yıllarca hep bizimle ilgilenirler. Bizim ihtiyaçlarımızı karşılamak için çalışırlar. Tüm maddi güçlerini bize harcalar. Bizi hayata hazırlamak için tüm bildiklerini bize öğretir. Bu özveriyi anne babalara yaptıran sevgidir. Sevgiden başka hiçbir duygu bu kadar güçlü, bu kadar büyük olamaz.
Sonra çevremizde, okulumuzda yeni arkadaşlar ediniriz. Sevgimizi paylaşırız onlar ile çünkü anne babamız bize gerçek sevgiyi, karşılıksız sevgiyi öğretmiştir. Sevgi gösterdikçe herkes ile iyi anlaşırız. Çünkü mutlu ederiz çevremizi, onlar da daha çok severler bizi.
Gün gelir sevgimiz aşka dönüşür. Hayatımızı paylaşmaya başlarız sevdiğimiz ile. Her sıkıntıya, zorluğa beraber göğüs gereriz. Sonra çocuğumuz olur, bizde severiz anne babamızın bizi sevdiği gibi, ilgi gösterir, etrafında pervane oluruz. Sevgi içinde büyütür ona sevgiyi, saygıyı, hayatı öğretiriz. Böylece sevgi nesilden nesile insandan insana aktarılmış olur.

"Güzel sevebilmeli insan"

13.58 TRY
epub
21,288
9424e7c4-3866-11eb-910d-541aa6ccbaea
SANAT, DİL ve DİLBİLİM, BİYOGRAFİ, EDEBİYAT ve EDEBİYAT ARAŞTIRMALARI, KURGU VE İLGİLİ BAŞLIKLAR, REFERANS, BİLGİ ve DİSİPLİNLERARASI KONULAR, TOPLUM VE SOSYAL BİLİMLER, EKONOMİ, FİNANS VE İŞLETME YÖNETİMİ, HUKUK, TIP ve HEMŞİRELİK, TARİH VE ARKEOLOJİ, MATEMATİK ve BİLİM, FELSEFE ve DİN, YER BİLİMLERİ, COĞRAFYA, ÇEVRE, PLANLAMA, SPOR ve AKTİF DIŞ EĞLENCE, TEKNOLOJİ, MÜHENDİSLİK, TARIM, BİLİŞİM VE BİLGİ TEKNOLOJİSİ, SAĞLIK, İLİŞKİLER ve KİŞİSEL GELİŞİM, YAŞAM TARZI, HOBİ VE BOŞ ZAMAN, GRAFİK ÖYKÜLER, ÇİZGİ ROMANLAR, KARİKATÜRLER, ÇOCUK, ERGEN ve EĞİTİM
Eğitsel: İlk ve Ortaöğretim, İlköğretim, Ortaöğretim, Genel, Çocuk, Çocuk(6-12), Okul Öncesi(0-5), İngilizce Dil Eğitimi Genel, İngilizce Dil Eğitimi İleri Düzey, İngilizce Dil Eğitimi Başlangıç, İngilizce Dil Eğitimi Orta Düzey, İngilizce İkinci Dil Düzeyi, Profesyonel ve Meslekiçi Eğitim, Lise ve Yüksekokul, Lise, Yüksekokul, Lisansüstü, Araştırma ve Akademik, Üniversite Lisans, Genç / Genç Yetişkin
12-07-2020