Bir Gönül Hikâyesi EPUB

Bir Sosyal Girişimci ile nehir söyleşisi

Füsun Öztürk Baysan

Bir Gönül Hikâyesi: Bir Sosyal Girişimci ile nehir söyleşisi
Türkiye'de sosyal girişimciliğin gençlik alanında birçok ilke imza atan Hülya Denizalp, teori ve pratiği bir arada yürütmesi açısından önemli bir farklılık yaratmıştır. Saha insanı olmasının yanı sıra eğitimci olarak da daima çalışmıştır. Bu nedenle Türkiye'de sosyal girişimciliğin annesi olarak kabul edilmiştir.
Son olarak İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü STK ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi Yüksek Lisans Bölümünde Sosyal Girişimcilik ve gönüllü yönetimi dersi vermiştir.
2014 yılında yapılan bu nehir söyleşisi 2017 yılı sonunda ancak yayına çıkabilmiştir.
Hülya Denizalp’i, başından itibaren YAŞÖM’de beraber sorumluluk alan Ezgi Karaağaç ve Efehan Danışman’dan dinleyelim;

Bu kitap, Türkiye'de sosyal girişimciliğin annesi olarak bilinen Hülya Denizalp'in yaşam nehrinin söyleşisidir.

Hülya Denizalp, gençlerin Hülya Ablası, bu kitapta kendi hayatından hikayeler anlatırken, hem kendisi hem de içinde yaşadığı toplum için daha farklı çözümlerin mümkün olduğuna inanan, toplumsal fayda yaratmak isteyen kişiler için bulunmaz bir rehber sunuyor.

Bu nehir söyleşisi size, hem ulusal hem de uluslararası sivil toplum kuruluşlarındaki 40 yıllık deneyimin, Türkiye’nin kuş uçmaz yerlerinde öğretmenlikten Dünyanın en büyük sosyal girişimcilik ağı Ashoka’ya , bitmeyen, her tanıştığı kişi ile artan, çoğalan bir sosyal girişimcinin hikayesini anlatacak.

Siz de hayatın süzgecinden damıtılarak gelen lezzetli bir sohbetin dinleyicisi olmak isterseniz, ilk sayfayı açmanız yeterli. Daha ilk sayfadan, Hülya Abla’nin dopdolu hayatı, sıcak ve güçlü anlatımı sizi kavrayacaktır.

Keyifli okumalar...

2.80 EUR
epub
81,590
9536e884-3a30-11e7-8752-bd0b825b290b
gönüllülük,sosyal girişimcilik,gençlik,eğitim,non formal eğitim,açık radyo,,yaşöm,gençtur,ashoka,dogubatıkampı, kişisel gelişim,toplumsal dönüşüm,paylaşım kültürü, ekip çalışması
BİYOGRAFİ, EDEBİYAT ve EDEBİYAT ARAŞTIRMALARI, TOPLUM VE SOSYAL BİLİMLER, SAĞLIK, İLİŞKİLER ve KİŞİSEL GELİŞİM, YAŞAM TARZI, HOBİ VE BOŞ ZAMAN
Genel
05-16-2017